Fibrocell Uygulaması

Fibrocell Nedir?
Fibrocell hastanın kendi hücresi kullanılarak gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir...

Her iki tedavi de doku mühendisliği gerektiren, tedavide kişinin kulak arkasından alınan kendi hücrelerinin kullanıldığı yöntemdir. Kök hücre; oluşumundan itibaren vücuttaki tüm hücrelere dönüşebilen, kendilerini devamlı yenileyebilme kapasitesine sahip tüm hücrelerin kaynağı olan hücrelerdir. Organizmanın canlılığını sürdürmesinde en önemli kaynaktır. Kök hücreler olgunlaşma evrelerine göre farklı adlar alırlar. Dokularda yaralanma, hasar durumlarında sadece bulunduğu dokuya farklılaşarak tamir sağlayan dokunun küçük bir yüzdesi kadar kök hücreler bulunmaktadır. Kulak arkasında ki deri güneşin zararlı etkilerinden uzak ve hasarsız bir bölge olduğundan bu bölgeden alınan doku tercih edilmektedir.

Kök hücre tedavisi ile:
Fibrocell uygulamasında kulak arkasından deri biopsisi sonrasında üretilen fibroblast hücrelerinin dokuya enjeksiyonundan itibaren kollajen sentezi başlamaktadır. Enjekte edilen kültüre fibroblast hücreleri dokuda yenilenmesi gereken bölgelerde yenilenme işlemini başlatıyorlar.

Hangi Cilt Problemlerinde Kullanılır?

Kırışıklıklarda , akne, sivilce, su çiçeği gibi cilt problemlerinden sonra oluşan çukurluk şeklindeki izlerin tedavisinde, yanıklarda , iyileşmeyen yaralarda kullanılmaktadır.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Doku biopsisi alınarak fibroblast hücreleri çoğaltıldıktan sonra elde edilen hücreden zengin solüsyon kollajen üretiminin uyarılacağı bölgelere enjekte edilir.
Uygulama 3 hafta ara ile 3 seans olarak yapılmaktadır.

Kalıcı Bir İşlem midir?

Hastaya bağlı olarak değişmekle birlikte ilk etkiler 2. enjeksiyondan sonra görülmeye başlar. İlk enjeksiyondan hemen sonra etkinin gözle görüldüğü hastalar da
mevcuttur. Etki dereceli olarak 12 aya kadar artarak devam eder.İyileşme ve etki uzun sürelidir ve araştırmalar sonucu 4-5 yıl arasında değişmektedir.

Hangi Bölgeler Uygulanır?

En sık uygulama alanları kaş ortası, göz kenarı, kaz ayağı bölgesi, burun-dudak hattı ve dudaklardır.

Kimler bu uygulama dan destek alabilir?

Cildin elastikiyet kaybının hissedilmeye başlandığı 30-40 yaşlar arası en ideal dönemdir. İleri yaşlarda etki sağlanmasına karşın etki süresi kısalmaktadır.
Genç yaşlardaki kollajen ve cildin nem kapasitesinin oluşturduğu sıkı ve parlak cilt görünümününün yaşla azaldığı kabul edildiğinde fibrocell uygulaması ile cildin
kaybettiğini yine kendi
hücreleri aracılığıyla yerine koymanın yaratacağı etki açıktır.