Fraksiyonel Radyofrekans / Altın İğne

Geleneksel radyo frekanslardan farklı olarak çalışan üç boyutlı bipolar fraksiyonel radyofrekans sistemidir.

MFR (İğneli fraksiyonel radyofrekans), SFR (Yüzeysel fraksiyonel radyofrekans) sistemlerini bir araya getiren bu sistem ile klasik anlamda fraksiyonel lazerler kadar geniş tedavi olanağı sağlar.

Kullanım Alanları:

• Skar
• Foto yaşlanma
• Skin rejuvenasyon (cilt gençleştirme, yenileme)
• Geniş porların tedavisi
• Yüz ve boyun toparlama
• İnflamatuar aktif akne
• Akne skarı
• Cilt sebum dengeleme
• Hiper hidroz (aşırı terleme)
• İnce kırışıklıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Fraksiyonel Radyofrekans Nasıl Çalışır?

Cihazın başlığı epidermise dokundurulduğunda mikro iğneler otomatik olarak ayarlanan derinlikte cilt içerisine girer. Çok sayıdaki altın uçlu mikro iğnelerle epidermiste fraksiyonel mikro delikler oluşturur ve sadece iğne uç kısımından verilen radyo frekans ile dermiste kollajen ve elastin üretimi uyarılırken epidermis ve hemen bitişiğindeki katmanlara potansiyel termal bir zarar verilmez. Cilt bu teknoloji ile tedavi edildiğinde, epidermis korunur ve dermisteki kolajenin yeniden oluşumuna yardımcı olan derin elektrotermal etki sağlanır. Bu yalnızca skarları (ciltteki izleri) ve kırışıklıkları iyileştirmekle kalmaz aynı zamanda uzun süreli cilt sıkılaşmasını sağlar. Optimal epidermis ablasyonu opsiyonel yüzeysel fraksiyonel radyofrekans ile yapılabilir.

Bu sistem tedavi derinliğini ayarlayarak kişiye özel uygulama imkanı sağlar, özel iğneleme yöntemi ile vasküler yapıda olası ikincil termal hasarı en aza indirger. Tedavide yüzeysel anestezi uygulanmaktadır. Altın iğnelerin akıcı/yumuşak hareketi, alın gibi, cildin ince derili kısımlarındaki güçlü darbe etkisini azaltır. Yüzde uzun süren kızarıklıklar, cilt ödemi ve işlem sonrası oluşabilecek yanıklar izlenmez.

Radyofrekans emisyonu yalnızca mikro iğnelerin altın uçlarıyla (0,3 mm) yayılır, böylelikle özellikle epidermisteki diğer normal dokulara etki etmez.

Uygulama optimal etki tek seans uygulanbildiği gibi acne izleri,kırışıklar belirgin yüz liftingi için birkaç seans uygulanabilmektedir.Uygulama ayda 1 kez yapılmaktadır.İlk seanstan itibaren belirgin bir etki ortaya çıkmaktadır. Boyun ve dekolte bölgesindeki problemler, göz çevresi mimik kırışıklıkları, el üzerindeki yaşlılık lekeleri ve kırışıklıkları, dudak çevresindeki kırışıklıklarda,sivilce izlerinde ,gözenek sıkılaştırmak için kullanılan bir sistemdir. Bu uygulama sonrası prp uygulaması yapılarak daha efective sonuçlar sağlanmaktadır.

İşlem yarım saat içerisinde hızlıca uygulanır ve yarattığı etkiler uzun süre devam eder. Ciltte kızarıklar meydana gelebilir. Meydana gelen kızarıklıklar 4–5 saat içinde azalır.