Işık Peelingi

Işık peeling lekeler de ve cilt canlandırma amaçlı uygulanan bir peelingtir. Güneş, doğum ve sivilce lekeleri, pigmentasyon benekleri, koyu hamilelik lekeleri, melazma, yaşlılık gibi cilt problemlerinde uygulanmaktadır. Işık peelingi, bütün peelinglerde olduğu gibi yaz aylarında ve hamilelerde uygulanmamaktadır. Orta derinlikte etki eden bir peeling olan ışık peelinginin uygulama protokolü ciltte var olan melanin dağılımını homojen hale getirmek için planlanmıştır.

Arpa'dan elde edilen 3 farklı solüsyon ile yaklaşık 20–30 dak süre ile işlem görmektedir. Ardından gazlı bez uygulanarak cilde maske uygulanılmaktadır. Ardından aynı ürüne ev kullanımı olarak devam edilmektedir. Uygulama sonrası sosyal hayat 3–6 gün etkilenebilir. İşlem kişinin cilt problemine göre 1 veya 2 seans uygulanmaktadır.

Işık peelingi lekelerde etkili olduğu kadar cilde parlaklık ve aydınlık yaratan bir uygulamadır. Uygulamaya cilt temizliğinin ardından başlanır ve 10 – 15 dakika kadar sürer.

Bu uygulama sürecinde dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta vardır:

• Uygulama sonrası işlem yapılan bölgeyi 8 saat boyunca yıkamamak
• Uzmanınız tarafından size verilecek olan destekleyici ev ürünlerini uzmanınızın uygun gördüğü süre zarfında kullanmaktır.

Işık peeling sonrası kişinin cilt rengine göre 6-8 saat maske uygulanmaktadır. İşlem sonrası birkaç gün kızarıklık ve soyulma pul pul dökülme beklenmektedir. Ev devam kremleri hekimin önerdiği şekilde aksatılmadan ve istenilen sürede kullanılmalıdır.