Kavitasyon İle Bölgesel İncelme

Kavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason yardımıyla yapılan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Serbestleşen bu yağlar, adalelerde yakılarak ya da üriner sistem ve karaciğer yoluyla vücuttan dışarı atılırlar.

Kavitasyon uygulaması esnasında ve sonrasında birkaç saat kadar süren hafif bir ısı hissedilebilir. İşlem esnasında işitilen, sadece o kişi tarafından işitilen yüksek bir vızıltı olmaktadır, işlem bittiğinde ses de kesilmektedir.

Hangi Amaçlar İle Uygulanır?
İstenmeyen yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü azaltmak için kullanılan bir uygulamadır.

Uygulama Süreci Nasıldır?
Kaviyaston uygulama süresi kişinin problemine göre değişiklik göstermektedir. Haftada 1 gün uygulanması gerekmektedir
.