Lazerle Ameliyat İzleri Tedavisi

Ameliyat izleri biçok ameliyat sonrası görülebilmektedir.Özellikle sezeryan ve troit ameliyatlarında sonraki izler birçok kişiyi estetik açıdan rahatsız edebilmektedir.Sezeryan, troid, estetik operasyonlar, dikiş izleri, yanık, yara izleri, akne, su çiçeği izleri, jilet izleri, kıl dönmesi operasyonlarından kalan izler vs kısmen veya tamamen iyileştirilebilmektedir.Tedavide izlerin oluğu bölgeye lazer atışları yapılarak dokuyu her seansta yavaş yavaş uyararak izin hemen yanındaki yeni sorunsuz cilt dokusunun burayı tamir etmesi amaçlanır.İzler her seansta küçülerek yok olabilir ya da kozmetik olarak rahatlatan bir hale gelir.

Fraksiyonel karbondioksit co 2 lazer uygulamaları seans aralıkları 4-6 hafta da bir olup kişinin cilt yapısı, izin derinliği ve büyüklüğüne göre seans sayısı değişebilmektedir. Uygulamadan sonra sosyal hayat etkilenmemektedir.

Ameliyat izleri tedavisinde fraksiyonel lazerler; fraksiyonel karbondioksit lazer co2 ,fraksiyonel radyofrekans ve bazı enjeksiyonlu uygulamalar tercih edilmektedir.