Lazerle Yara İzleri Tedavisi

Cildimizde oluşabilecek birçok yaralanma çeşitli izlere neden olabilmektedir.Bu izler sağlık açısından sorun yaratmasa da birçok kişi estetik açıdan rahatsız olabilmektedir...

Fraksiyonel karbondioksit co2 lazer ile her türlü ameliyat izleri,sezeryan,troid,estetik operasyonlar,dikiş izleri, yanık ,yara izleri,akne,su çiçeği izleri,jilet izleri,kıl dönmesi operasyonlarından kalan izler vs kısmen veya tamamen iyileştirilebilmektedir.Tedavide izlerin oluğu bölgeye lazer atışları yapılarak dokuyu her seansta yavaş yavaş uyararak izin hemen yanındaki yeni sorunsuz cilt dokusunun burayı tamir etmesi amaçlanır.İzler her seansta küçülerek yok olabilir ya da kozmetik olarak rahatlatan bir hale gelir.

Fraksiyonel karbondioksit co 2 lazer uygulamaları seans aralıkları 4-6 hafta da bir olup kişinin cilt yapısı, izin derinliği ve büyüklüğüne göre seans sayısı değişebilmektedir. Uygulamadan sonra sosyal hayat etkilenmemektedir.

Yara izleri tedavisinde fraksiyonel lazerler ;fraksiyonel karbondioksit lazer co2 ,fraksiyonel radyofrekans ve bazı enjeksiyonlu uygulamalar tercih edilmektedir.