Lipo Lazer İle Bölgesel İncelme

Lipo Laser yağ hücrelerini eritmek için laser ile çalışan bölgesel yağ oranının azaltılması için kullanılan bir yöntemdir.

Lipo laser yöntemi yağ azalımı ve sellülit bakımında kullanılır. Selülit yağ hücrelerinin genişlemesi ise yağ dokusunun aşırı yayılması demektir. Sellülit derinin alt tabakasında, yağ dokusunun hemen çevresinde meydana gelir. Oluşan sellülitler derinin üst bölümünde pütür pütür bir görüntü bırakır. Yağ hücrelerinin fazla yağı depolamasının ve östrojen hormonunun da etkisiyle bu hücreler genişler. Bu yayılma deri altı bağ dokusunu da etkileyerek vücudun normalden daha fazla su tutmasına dolayısıyla da kan dolaşımının zayıflamasına neden olur. Vücut kan dolaşımındaki zayıflamayla birlikte, dokulara eskisinden daha az oksijen ulaşmayla başlar. Bunun sonucu dokular elastikiyetini kaybeder ve cilt yüzeyi pürüzlü bir görünüm almaya başlar.

Lipo Laser sistem yağın hücre duvarından çıkartılarak serbest hale gelmesini imkan vermektedir. Uygulamada kullanılan kırmızı lazer ışığı yağ hücrelerinin içine odaklanmaktadır. Bu suretle eritilen yağ vücudun normal yollar ile atılabileceği forma getirilmektedir. Uygulamadan sonra eritilen yağlar doğal lenf boşaltması vasıtasıyla vücuttan atılmaktadır.

Lazer yağ hücrelerine (adipositler: adipos dokusunun üzerinde mevcuttur ve enerjiyi yağ olarak saklarlar) uygulandığında hücrelerin içerikleri hücre ağından dışarı çıkarak sıvılaşır ve vücuttan lenf yolu ile atılır.

Lipo lazer kollar, karın, bel çevresi, kalça ve üst bacaklar gibi geniş bölgelerde kullanıldığı gibi yüz, gıdı, baldırlar ve ayak bilekleri gibi dar bölgelerde şekillendirme, incelme ve cilt germe için kullanılabilir. Liposuction sonrası oluşmuş çeşitli deformitelerin tedavisinde kullanılabilmektedir.