Mezobotoks

Mezobotoks tüm yüze uygulanabilen ve klasik botoks uygulamalarındaki gibi kasa uygulama yapılmadığı için donuk yüz ifadesi gibi istenmeyen sonuçlara yol açmayan bir yöntemdir.

Uygulama alanları :
Yanaklar özellikle yüz ovalindeki sarkmalar, boyun ve dekoltedir. Mezobotoksda düşük doz botoks ve cilt gençleştirici serum enjeksiyonu birlikte kullanıldığından,;cildin nem kapasitesi artmakta, tamir mekanizması aktive olarak cildin parlaması,sarkıklıkların toparlanması,ince çizgilerin açılması,çene ovalinin netleşmesi,gözeneklerin küçültülebilmesi hedef alınmaktadır.
*İşlem öncesi cilt lokal aneztezi kremi ile uyuşturulmakta ardından hazırlanan kokteyl karışımı makineye yerleştirilmekte göz seğirmesi kadar hızlı çalışan enjeksiyon sistemi ile bütün ürün problemli bölgelere uygulanmaktadır.

*Mezobotoks da ilk uygulamada düşük doz kullanılmakta 15 günkü kontrolde gerekli olursa ek doz ile tedavi tamamlanır.Mezobotox ta sonuçlar ilk gün görülmeye başlanır 3. gün aydınlanma etkisi,15 gün sonra beklenilen sonuç:toparlama,sıkılaşma, yüzde netlik

*Uygulama sonrası geçici kızarıklık,çok nadir morluk görülebilir,kişi makyaj yapabilir sosyal hayatına devam edebilir...

*Etkisi 3-12 ay sürmektedir...Sonuçlar kişinin cilt prblemine ve yaşa bağlı olarak değişebilir...

*Uygulama süresi 30-40 dak

*İşlem sonrası cryo elektroporasyon sistemi uygulanmakta ürün etkileşimi arttırılmakta ve cilt sakinleşmektedir.