Roller ve Stamp Uygulamaları

Cilde uygun iğneler ile yapılan ve Dermal Döner Silindir Sistemi olarak adlandırılan cilt bakım uygulamasıdır.

Roller uygulaması, dermiste bulunan bir tüyden ince olan çok sayıda ince delik açarak kolajen oluşumunu düzenlemek, doğal kolajen oluşumunu tetiklemekte ve cilt hücrelerini yenilemekte kullanılan yardımcı bir uygulamadır.

Roller uygulaması, cildin doğal iyileşme mekanizmasını kullanan, cildin elastikiyetini arttıran ve yara izlerini iyileştiren kolajen oluşumu için cildin kendi kapasitesini kullanan bir uygulamadır. İğneler aracılığıyla oluşturulmuş binlerce delik sayesinde dermis tabakasındaki yapılardan yenileyici bir etki sağlanmasına yardımcı olur.

Uygulama Alanları:
Yara izlerinin ya da yanıkların sebep olduğu yaralarda ve saçlı deride saç köklerinin güçlenmesi ve saç dökülmesinde kullanılır.

Nasıl Etki Eder?
İşlem genellikle lokal anestezik krem uygulanması ile yapılabilir. Kalıcı bir deri hasarı oluşturmaz. İstenilen sonuçlar elde edilene kadar tekrarlanabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler?
Sağlıklı ciltte kullanılmalıdır. Enfeksiyon, açık yara ya da aktif sivilceli ciltler üzerinde kullanılmamalıdır. Uygulama yapılacak kişinin herhangi bir cilt hastalığı varsa kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalıdır. Metal ya da benzeri şeylere alerjisi ve hassasiyeti olanlar bu uygulamayı yaptırmamalıdırlar.