Saç Mezoterapisi

Saç Dökülmesi

Saç dökülmesinin bir çok nedeni olabilir. Bunun için bazı testler gerekecektir bu testler sonucunda uygun olan tedavi protokolleri kişinin problemine göre hazırlanmaktadır. Saç dökülmesi,mevcut olan saçlarınızın yeniden canlanması tercih edilen uygulamalar saç mezoterapisi ve prp uygulamasıdır.

Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesini durdurmak, azaltmak, var olan saçın kalitesini artırmak ve yeni saç çıkışını aktif hale getirmek için belli periyotlarda saçlı deriye uygulanan bir tedavi şeklidir. İşlem ortalama 10 seans, her seans yaklaşık 15 dakika sürecek şekilde, özel saç mezoterapisi iğnesi ve özel ilaç karışımları ile yapılmaktadır. Seanslar haftalık, on beş günlük ve aylık periyotlarla yapılır. Tüm dünyada saç dökülmesini önlemek amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Amaca uygun olarak seçilen ilaç karışımları, bölgesel olarak küçük dozlarda özel iğneler ve özel bir teknikle cilt içine verilir. Derinin orta tabakasında bulunan kılcal damar uçlarına ulaşan ilaç süratle etkisini gösterir.

Saç Prp Uygulaması

Prp Uygulası saç dökülmesi,var olan saçın kalitesini artırmak,saç çıkışını aktif hale getirmek için tercih edilen bir diğer uygulamadır.Bu tedavi için kişiden yaklaşık 10-15 cc kan alınır ve özel bir kit içinde santrifüj ile pür PRP elde edilir.Bu trombositten zengin plazma , hücreleri tedavi etmekte çok etkili olan büyüme faktörlerini, kök hücreleri , proteinleri barındırır.Bu elde edilen plazma saçlı deriye ufak iğneler ile yüzeyel enjeksiyon (napaj) tekniği ile 1 cm’lik aralarla uygulandıktan sonra kalan miktar uygulama yapılan bölgeye püskürme tekniği ile verilerek işlem tamamlanır.

Prp uygulaması 3-4 hafta aralıklarla kişinin problemine göre 4-6 seans uygulanmaktadır. Bu uygulama saç mezoterapisi ile kombine olarakta yapılabilmektedir...

Saç mezoterapisi ve saç prp uygulamasında enjeksiyondan çekinenler bu uygulamları roller ,stamp yöntemleri ile de uygulatabilirler.