Soğuk Radyofrekans

Soğuk radyofrekansta diğer sistemlerde olduğu gibi sıcak bir uygulama değil, daha güçlü bir yarı iletken soğutma yolu (-5/-25¡C) kullanılıyor. Bu uygulama bölgesel yağlanma problemlerinde ve cilt sıkılaştırmada kullanılır. 10 günde bir uygulanabilen soğuk radyofrekansta tedavi süresi kişinin problemine göre değişiyor. Kişi incelmeyi her seans sonunda gözlemleyebiliyor.

Hangi bölgelere uygulanır?

Soğuk radyofrekans bölgesel yağlanmalarda ve yüz bölgesinde kullanılmaktadır. Bölgesel yağlanma uygulamalarında incelme elde edilirken derideki sarkmalar da toparlanmaktadır. Vücut şekillendirme, sellülit yok etme, popo ve göğüs kaldırma, kırışıklık azaltma, gıdı, üst kol, sırt bölgesi ve diz bölgesine uygulama yapılabilmektedir. Sadece karın ve basen bölgelerine uygulanma yapılmamaktadır.

Bu uygulama ile istenilen derinliğe inilmekte istenilen seviyede yağlar eritilmektedir. İğnesiz bir uygulama yöntemi olan soğuk radyofrekans yöntemi ortalama 10 – 15 dakika sürmektedir. Uygulama yapılan kişiler işlem sırasında hafif bir sıcaklık artışı hissetmektedirler.

Herhangi bir anestezi gerekmemektedir. Günlük yaşamı aksatmadan, rahat ve konforlu bir işlemdir.